Коефіцієнт ставки на спорт – Маржа букмекерів

Коефіцієнт ставки на спорт – базове поняття, з яким доведеться познайомитися кожній людині, який планує битися об заклад на спортивні події. Коефіцієнтом прийнято називати певне числове значення, яке визначає, як сам букмекер оцінив шанси на «прохід» тієї чи іншої ставки.

По суті цифра показує, наскільки ймовірним є конкретного результату: перемоги команди або гравця, програшу, ігри в нічию і не тільки. Саме від неї також залежить, який прибуток зможе отримати користувач в разі, якщо його ставка зіграє.

У нашій статті ми розповімо вам про те, якими бувають «кефи» в різних БК, як вони розраховуються і від чого залежать. З помочью цих знань ви навчитеся самостійно читати лінію букмекера, робити ставки більш усвідомлено.

Рейтинг букмекерських контор

Сотні тисяч українців цікавляться ставками на спорт і регулярно роблять їх в самих різних букмекерських конторах… читати далі >

Бездепозитні бонуси за реєстрацію в бк

В умовах високої конкуренції в сфері ставок букмекери змушені всіма можливими способами боротися за клієнтів… читати далі >

Ставки на спорт

Ставки на спорт – досить привабливий і ефективний інструмент для вкладення коштів, який при правильному використанні дозволить вигідно збільшити розмір початкового капіталу… читати далі >

Прогнози на спорт

Безкоштовні прогнози на спорт дійсно здатні стати для початківця Беттері справжньою «паличкою-виручалочкою»… читати далі >

⭐ Букмекер місяця


Кращі букмекери в Україні

Коефіцієнт ставки на спорт – що це таке?

Коефіцієнт ставки на спорт

Коефіцієнти в спортивних ставках демонструють, наскільки вірогідний певний результат в грі або змаганні, на думку букмекера. У передбачуваних змаганнях коефіцієнт на більш сильну команду буде невисоким.

Відповідно, яка зіграла ставка дозволить отримати лише невеликий виграш. Кефи на аутсайдерів зазвичай виявляються високими. Однак ризик, що ставка програє, теж.

Клієнти в букмекерських конторах завжди дивляться на показники з точки зору можливого заробітку. Природно, важливо навчитися заздалегідь розуміти, яким буде можливий виграш у разі перемоги в парі.

Там, де БК використовують класичні (європейські) коефіцієнти, розраховувати ставку досить просто: достатньо помножити поставлену суму на числове значення Кефа.

Простий приклад:

Проводиться футбольний матч між командами Бразилії та Чехії з коефіцієнтом 1.3 на першу (сильнішу) команду. Виграшна ставка розміром в 200 грн в разі перемоги бразильців дозволить виграти 200 х 1.30 = 260 грн. З них 200 грн. – це ваша ставка. Тобто «чистими» ви виграєте невелику суму – 60 грн.

У Бразилії занадто велику перевагу перед збірною Чехії. Очевидно на останню команду коефіцієнти будуть набагато вище. І якщо якимось чином чехам вдасться переграти бразильців, люди, які поставили на цю збірну, заберуть серйозний виграш. Однак ризик програти і втратити свою первинну ставку теж зростає.

Прогнози і ставки :

Коефіцієнти букмекерів: основні види

Букмекерські контори в різних країнах використовують різні типи коефіцієнтів. Існує три їх основні види:

Європейський

Його також називають десятковим. Такі види кефов зустрічаються в більшості європейських і вітчизняних контор. Публікуються вони у вигляді десяткових дробів: 1.30, 1.57, 2.00 і т.д. Розраховувати виграш по ним просто. Вище ми вже продемонстрували, як це робиться: сума ставки множиться на коефіцієнт, а з отриманої суми віднімаються спочатку поставлені гроші.

англійська

Цей варіант зустрічається в букмекерських конторах Великобританії. Запис його ведеться у вигляді простих дробів. Наприклад, 23/5, 160/50, 12/50 і т.д. Дріб демонструє, як співвідноситься розмір клієнтської ставки до розміру чистого прибутку. Знаменник нашої дроби – сума ставки користувача, чисельник – можливий прибуток.

приклад:

Гравець робить ставку в розмірі 2000 грн на результат, коефіцієнт якого становить 22/5. В цьому випадку, якщо він виграє парі, зможе заробити:

2000/5 х 22 = 8800 грн – чистий прибуток (без урахування розміру початкової ставки). Щоб перевести британський коефіцієнт в звичний десятковий, досить розділити дріб і додати одиницю до отриманої цифри.

Приклад: У вас є кеф 23/5. Розрахунок: 23/5 = 4,6; 4,6 + 1 = 5,6. Значить, європейський коефіцієнт 5,6 дорівнює англійської 23/5.

американський

Цей вид коефіцієнтів використовують букмекери США. Представлений в форматі «+135», «-300» і.т.д. Позитивні значення вказують на розмір потенційного прибутку, яку можна отримати, зробивши ставку в сумі 100 американських доларів. Аналогічне правило працює при використанні іншої валюти. Наприклад, маючи рахунок в грн, користувач буде бачити в лінії значення «+600», «-150» та ін. Позитивний кеф свідчить, що при ставці в 100 грн, людина отримує чистий прибуток +600 грн.

Негативний коефіцієнт в американському форматі показує, яку суму потрібно поставити, щоб отримати в якості прибутку 100 доларів США (або 100 одиниць в іншій валюті). Наприклад, при показнику «-135» клієнту потрібно ставити 135 у.о. Якщо ставка зіграє, він отримати +100 у.о. на рахунок.

Американський кеф в європейський перекладається дуже легко: просто розділіть на 100 вказане в лінії числове значення і додайте одиницю: «+680» – 680/100 = 6,8 – 6,8 + 1 = 7,8. З негативними значеннями чинимо навпаки: 100 ділимо на мінусовій кеф і додаємо одиницю. Наприклад, «-135»: 100/135 = 0,74 – 0,74 + 1 = 1,74.

Статті  про  букмекерських конторах  від  нашої  редакції :

Як розраховуються коефіцієнти ставок на спорт?

Для розрахунку коефіцієнтів букмекерські контори користуються послугами великих аналітичних центрів. Саме там фахівці прораховують ймовірність тієї чи іншої події. Виходячи з певних шансів на перемогу, проставляються значення в лінії. Саме правильність таких розрахунків дозволяє букмекерам заробляти. Розрахунки проводяться:

 • Аналітичними і математичними методами. Для цього вивчаються статистичні результати команди або окремого гравця в минулому. Подібною методикою нерідко користуються професійні Беттері.
 • Евристичним методом. Він більш зрозумілий простим гравцям і новачкам. Методика грунтується на даних професійних прогнозистів, спортсменів, аналітиків і не тільки.

В коефіцієнт, встановлений букмекерів автоматично закладається і прибуток закладу – маржа. Саме тому важливо розуміти, що ймовірність того чи іншого результату трохи вище, ніж це відображають показники в лінії.

Розрахунок коефіцієнта здійснюється в кілька кроків. В першу чергу оцінюється реальна ймовірність результату – цим і займаються аналітичні центри. Невеликі БК купують дані в сторонніх агентствах, великі – користуються розрахунками, зробленими в власних аналітичних відділах.

Імовірність прораховується в коефіцієнтах. Після цього до них додається маржа закладу. Це дозволяє БК завжди залишатися з прибутком.

Простий приклад. Уявімо, що в футбольному матчі зустрічаються клуби «Реал» і «Севілья». Аналітики прорахували, що ймовірність перемоги «Реала» складає 68%, а «Севільї» тільки 10%. Залишається 22% на те, що команди можуть зіграти внічию.

Європейський коефіцієнт буде виглядати в лінії наступним чином:

 • П1 (перемога першої команди) – 100/68 = 1,47
 • Х (нічия) – 100/22 = 4,54;
 • П2 (перемога другої команди) – 100/10 = 10,00

У БК є своя маржа, яка становить для футболу цього рівня 6%. Це означає, що ймовірність буде розраховуватися не з 100%, а з 106%. 6% контора розподілить між вірогідністю пропорційно оціненим шансам. В результаті користувачі побачать в лінії зовсім інші цифри.

4,08% з маржі віддадуть на перемогу першої команди, 1, 32% – на нічию і 0,6% на перемогу другої команди. І тоді коефіцієнти в лінії розподіляються по-іншому:

 • П1 – 100/68 + 4,08 = 100 / 72,08 = 1,39;
 • Х – 100/22 + 1,32 = 100 / 23,32 = 4,29;
 • П2 – 100/10 + 0,6 = 100 / 10,06 = 9,44.

Як правильно читати лінію букмекерів

Користувач, який навчиться грамотно «читати» лінію обраної букмекерської контори, має непогані шанси на перемогу в ставках. Для «читання» професіонали користуються кількома методиками:

Техніка «валуйних» ставок

Вище ми показали, як букмекер розраховує власні коефіцієнти. Аналогічну роботу, використовуючи шкільні математичні знання, здатний провести будь-яка людина. Для цього достатньо знати, яку маржу призначає конкретна контора, а також враховувати статистичні дані: поточну форму гравців в команді, результати попередніх зустрічей.

При цьому слід розуміти, що контора може не тільки зменшувати коефіцієнти – в деяких ситуаціях букмекер їх спеціально завищує. І тільки власний аналіз гравця може показати, що БК неправильно оцінює ймовірність того чи іншого результату.

Наприклад, реальний коефіцієнт ймовірності перемоги конкретної команди складає 1,7, а контора встановила показник в 1,9. Поставивши з цим кефом гравець зможе отримати прибуток. Подібні ставки називаються «валуйнимі».

відстеження коефіцієнтів

На зміну коефіцієнтів нерідко впливають самі користувачі. Професіонали часто роблять подібні речі спеціально. Велика кількість ставок на певний результат може привести до «прогрузити» показників. В цьому випадку контора змушена знизити кеф, на який йде більше ставок і підвищити протилежний. В цьому випадку виграли ставки «з іншого боку» принесуть чималий дохід. Подібна тактика ефективна в ставках, де шанси на перемогу тієї чи іншої команди приблизно однакові.

порівняння показників

У різних БК встановлюються різні коефіцієнти. Досить часто місцеві букмекери кілька завищують ймовірність виграшу команди зі своєї країни. Це створює враження, ніби «своя» команда сильніше, ніж є насправді. Якщо подивитися розрахунок показників за аналогічним матчу в зарубіжній БК, можна оцінити реальний стан справ.

Для порівняння коефіцієнтів фахівці рекомендують користуватися незалежними майданчиками, які виводять дані в зведені таблиці і показують, де показники найвищі, а де – невигідні Беттері. Маючи рахунки в декількох конторах, гравець отримує можливість розміщення ставок на ресурсах, які дадуть більший прибуток в разі перемоги ставки.

Більш  детальна  інформація  про  бонуси :

Як відрізняються коефіцієнти букмекерських контор?

Як відрізняються коефіцієнти букмекерських контор?

Початковий розрахунок Кефа – результат роботи досвідчених аналітиків, які в своїх розрахунках застосовують як математичні моделі, так і аналітичні розбори ситуацій на основі зовнішньої інформації про стан того чи іншого гравця. Існують навіть окремі компанії, що спеціалізуються на підготовці букмекерських ліній.

Аналітичні центри надають «чисті» котирування, на які згодом накладається маржа, відсоток за послуги букмекера (по суті – чистий дохід букмекерської контори).

Чим вище маржа у конкретної компанії, тим менші коефіцієнти така компанія запропонує власним клієнтам. При цьому реальна ймовірність результату конкретного події не залежить від того, яку маржу встановить керівництво БК.

Лінія може змінитися, якщо:

 • перед стартом події з’явилася звістка, яке реально вплинуло на ймовірність результату (наприклад, голкіпер отримав травму або гравець перед змаганням розлучився з дівчиною, або у команди-суперника в складі з’явився сильний форвард і т.д.);
 • кефи «прогрузлі» в результаті великої кількості ставок.

В останньому випадку на ймовірність зміни результату зміна показників ніяк не вплине. Порівняння коефіцієнтів дає можливість відстежувати реальну ситуацію на ринку. Користуйтеся для цього спеціальними сервісами, які:

 • збирають список букмекерських контор і включають моніторинг їх ліній;
 • отримують інформацію про встановлені значеннях в лініях;
 • автоматично сортують показники кефов і видають користувачеві результат «від більшого до меншого» в порівняльній таблиці з урахуванням геолокації.

Клієнт при порівнянні кефов на конкретний матч може побачити, де його ставка принесе більший прибуток в разі перемоги. Може розмістити власні гроші там, де це вигідно. Порівняння показників також дозволяє знаходити «вилки», грати з власної стратегії, збільшувати дохід.

висновок

Змагатися з великими букмекерами непросто. У них набагато більше інформації про можливості результатів різних подій, а в числові показники коефіцієнтів закладається маржа, яка дає БК перевага перед гравцями.

Однак практика показує, що навіть в таких обставинах досвідчені Беттері можуть вигравати і непогано заробляти на ставках. Щоб навчитися цьому, важливо розуміти, як формуються і встановлюються коефіцієнти.

Це допомагає нівелювати перевагу БК, а в деяких ситуаціях навіть отримувати перевагу над конторою.

Огляди  кращих  Букмекерів контори Онлайн :

Коефіцієнт ставки на спорт – Маржа букмекерів
Догори