vbet 🎁 3000 грн ⭐ 9/10
Реєстрація
чому футбол найскладніший

Нескучний беттинг №5: чому футбол найскладніший вид спорту для прогнозування

Усім привіт! Я допоможу вам зробити перші кроки у світі онлайн-ставок на Genevabet. Я довгий час працював менеджером букмекерських клубів найбільших компаній і знаю, наскільки організована зміна букмекерського бізнесу. Як штатний аналітик Geneva.lviv.ua, допомагаю користувачам нашого сайту розібратися в різноманітті букмекерських контор, правилах гри в них, спеціальні пропозиції та системі роботи легальних букмекерських контор. Сьогодні я розповім, чому саме футбол найскладніший вид спорту для прогнозування і ставок.

Проблема трьох результатів

З огляду на, що нічиї в футболі трапляються досить часто, дуже складно і невигідно постійно підстрахуватися подвійними шансами. Якщо взяти за приклад інші популярні види спорту, то там або відсутній нічийний результат, або закладений в непоганий варіант «з урахуванням овертайму». Та й сама ймовірність нічиї в тому ж хокеї або баскетболі значно нижче. Велика частина бетторов ламає голови над тим, хто саме переможе в футбольному матчі, і лише деякі всерйоз розглядають або роблять ставки на нічию. Хоча в матчах щодо рівних команд нічийний результат один з найбільш ймовірних і закономірних. Букмекери так і жадають нічийних і низових матчів. Адже саме на таких іграх 80-90% бетторов залишаються в мінусі.

Неоднозначне трактування прописаних правил

Не всі беттори ставлять на основні результати. Кутові, жовті картки, фоли, офсайди, відсоток володіння м’ячем і багато іншого теж грає на руку букмекерам. Ні в одному виді спорту немає настільки розмитих правил і суб’єктивного трактування ігрового епізоду як ми це бачимо постійно в футболі. Передбачати абсурдні ситуації неможливо, і ми постійно потрапляємо в пастку.

Кутові : сотні раз я бачив непризначені кутові або кутові, які не дають розіграти перед перервою або в кінцівці матчу. Причому, один рефері дає дограти епізод, а другий – ні. Розібратися з точки зору логіки – нерозв’язна завдання.

Жовті картки : найнебезпечніший для прогнозування результат з усією запропонованою статистики. Раніше було актуальним питання того, з якої ліги рефері. Якщо з Англії, то ймовірно, що гірчичників буде мало. А якщо з Іспанії, Італії, Португалії, Туреччини або Греції – багато. Зараз і це не працює. Ніби як правила футболу нескінченно вдосконалюють, але ситуація від цього стає тільки гірше. Різні арбітри за один і той же фол застосують різні санкції і винесуть різний вирок. Робити ставку на тотал жовтих карток і чекати логічного і об’єктивного суддівства – шлях до розчарування.

Фоли : здавалося б, що фол є фол, і тут все набагато простіше, ніж з показаної карткою. І так, напевно, це так. Ставки на фоли – це більш безпечний варіант. Але і тут не обходиться без підступу. Деякі рефері не свистять очевидні фоли і дають грати далі тільки через те, що м’яч залишається у команди. Постфактум фол фіксується, знову ж таки, на розсуд судді. Не кажу вже про те, що вбита інтрига в матчі або несподівана сутичка вносять в показник по фолам відчутний дисбаланс.

Офсайди : думається, що в епоху технологій і нововведень у футболі хоч з офсайдами повинен бути повний порядок. Але і тут все не так просто. Величезна кількість положень поза грою залишаються непоміченими і незафіксованими. Скрупульозний розбір буває тільки в разі, якщо відбувається взяття воріт. Всі інші ситуації залишені напризволяще і, знову ж таки, на руку букмекерові.

Відсоток володіння м’ячем : якщо хочете проблем і головного болю – робіть ставки на цей статистичний показник. Важливо пам’ятати, що в основу розрахунку у різних букмекерських компаній беруться різні джерела. У кого-то це телетрансляції, хтось власними ресурсами це робить, хтось користується відомими світовими статистичними порталами (як whoscored.com), а хтось – офіційними сайтами футбольних ліг. Коротше кажучи, ви можете поставити одну і ту ж ставку в різних букмекерських компаніях, і при цьому десь вам виплатять виграш, а десь ні. Ніколи не забуду хлопця, який ставив на відсоток володіння м’ячем збірної Іспанії проти збірної Марокко під час ЧС-2018, і букмекер дав неправильний розрахунок і програш за ставкою. Хоча за даними офіційного сайту ФІФА його ставка зіграла з запасом.

Удари в створ : ще одна дуже спірна тема, якої охоче користуються букмекери. Більшість бетторов роками роблять ставки, дивляться футбол, і не знають про те, що все попадання в штанги і перекладини не зараховуються як удари в створ воріт. Удари, які наносяться очевидно в створ воріт, але летять в захисників (заблоковані удари) не зважають ударами в створ. Косі навіси, які потенційно можуть залетіти в ворота, знову ж таки не вважаються ударами в створ.

Статті  про  букмекерських конторах  від  нашої  редакції :

Видалення як фактор, здатний змінити все

Хочу поговорити ще про одну обставину, яке неможливо передбачити. Ви сидите і аналізуєте майбутній матч, але вам навіть в голову не приходить, що на перших хвилинах буде видалений воротар, ключовий захисник або лідер команди, і гра перевернеться з ніг на голову. При цьому до видалення може у вигляді «бонуса» додатися 11-метровий удар. Моментально змінюються початкові схеми, поставлені тренером завдання і вся логіка протистояння. Явний фаворит матчу перетворюється в наздоганяючого і думає як би не пропустити ще. А ваш коефіцієнт на перемогу початкового фаворита перетворюється в страшну двозначну цифру.

ВАР

ВАР
ВАР

З недавніх пір в футбол впровадили ВАР – систему Відеодопомога арбітрам. Новаторства в футболі повинні робити гру краще, але по факту ми стикаємося з абсолютно абсурдними епізодами. Величезна кількість скасованих голів, де по кілька хвилин вимірюють міліметри бутс, колін і плечей. Так, ми обходимо стороною грубі помилки, але часом ситуація просто зносить голову уболівальникам і бетторам. Призначені, а після скасовані пенальті, забиті, а після скасовані голи, жовті та червоні картки, офсайди все це за законом підлості грає проти клієнтів букмекерських компаній. 

Всі ці непередбачувані спірні ситуації, моменти на розсуд рефері, неоднозначне трактування прописаних правил роблять футбол максимально складним для прогнозування і ставок. У будь-якому випадку, пам’ятайте про всю специфіку і намагайтеся спочатку закладати її при виборі тієї чи іншої ставки на спорт.

Прогнози і ставки :

Рейтинг легальних букмекерських контор

Догори