vbet 🎁 3000 грн ⭐ 9/10
Реєстрація
букмекерів

Букмекер – хто це, і як їм стати?

Букмекер (Bookmaker) – людина, яка професійно спеціалізується на укладанні парі на гроші. Сперечальник приймає прогнози на майбутні події різного характеру (частіше – спортивні ігри, рідше – політичні, економічні, культурні та інші заходи) з заздалегідь встановленими на них коефіцієнтами. Після – розраховує ставки і займається видачею виграшів.

Трохи історії про ставки

Перші парі на спортивні змагання полягали ще в стародавні часи. Ставки на спорт наші далекі предки робили на результати таких змагань, як:

 • Гонки на колісницях;
 • Марафонські бігу;
 • Гладіаторські бої;
 • Олімпійські ігри;
 • Бійки бойових півнів і т.д.

Замість грошей на кін ставили всілякі цінності – від зброї, посуду, меблів та інших предметів побуту, до членів сім’ї і рабів. Сперечальники передавали майно посередникам, які потім, залишаючи собі обумовлену плату за працю, роздавали виграші переміг «Беттери». Ніяких коефіцієнтів до виграшів тоді ще не застосовувалося. «Прибутки» були цінності тих, хто програв.

Наступними попередниками сучасних букмекерів вважаються організатори тоталізаторів. Вони збирали грошові ставки клієнтів, що робляться на один і той же захід, і формували з них загальний призовий фонд. Після весь фонд, за вирахуванням відсотків посередників, розподілявся між тими, хто раніше давав вірну прогноз (з урахуванням величини їх внесків).

Беттінговая діяльність в тій формі, в якій вона популярна сьогодні, з’явилася в 18 столітті. Букмекери працювали в «будках», розпечатували варіанти можливих ставок, доступні матчі і коефіцієнти на листівках, і поширювали їх по вулицях міст. Парі полягали на такі змагання, як:

 • Кінські скачки;
 • Собачі перегони;
 • Бокс;
 • Футбол;
 • Гольф.

У лініях у букмекерів 2021 року – десятки спортивних дисциплін і неспортивних подій. На кожну гру припадають сотні випадків.

Статті  про  ставки  від  нашої  редакції :

Букмекер – суть спеціальності

Згідно з українським законодавством (з урахуванням поправок 2020 року), букмекерів може бути:

 • Тільки юридична особа, зареєстрована на території України. У колишні роки приймати ставки дозволялося приватним підприємцям – зараз це офіційно заборонено;
 • Спеціалізована компанія, що має статутний капітал на суму від 30 млн. Гривень, і оформила Ліцензію на беттінговую діяльність. Вартість документа – 180 млн. Гривень.

Ще один важливий момент: власники значної частки і кінцеві бенефіціари, головний бухгалтер та керівники букмекерської контори, а також будь-які її учасники (акціонери, засновники):

 1. Не можуть бути зареєстровані в країнах, занесених до спеціального списку FATF.
 2. Зобов’язані мати бездоганну підтверджену ділову репутацію.

Якщо ви вирішили працювати в індустрії беттінга, то повинні розуміти, що за фактом професії «букмекер» в Україні вже не існує. Є тільки спеціальності, представники яких трудяться в букмекерських конторах.

Робота букмекера

У штаті будь-якої наземної «букмекеркі» є:

 • Касири-операціоністи

Співробітники, які сидять в закритих кабінах з касами і ПК. Роздруковують лінії. Приймають ставки і гроші від Беттери. Формують купони з прогнозами і видають їх клієнтам. Після завершення подій, виплачують виграші.

 • адміністратори

Старший персонал, який стежить за касирами-операторами. Виявляють порушення, приймають скарги від відвідувачів, складають графіки змін. Виписують премії, накладають штрафи.

 • аналітики prematch

Професійні прогнозисти. Фахівці в певних видах спорту і «не спорту». Підбирають правильні коефіцієнти для розписів, встановлюють маржі – до початку змагань.

 • аналітики live

Також висококласні фахівці, але вирішальні трохи інші завдання. Із застосуванням софта, вибирають прибуткові для БК котирування і маржі – по ходу подій, тобто в лайв. Обмежують суми прогнозів, тимчасово або повністю припиняють прийом ставок, «закриваючи» коефіцієнти.

 • Системні адміністратори

Працівники сфери IT. Профі по софту, ТВ моніторів, принтерів, комп’ютерів, будь-якого обладнання і програмного забезпечення, що є у БК. Контролюють безперебійну роботу техніки і програмного забезпечення.

 • Представники Служби безпеки

Персонал, онлайн спостерігає за клієнтами і контролюючий роботу касирів-операторів, адміністраторів і будь-яких інших співробітників фірми. У режимі реального часу переглядає відео (камери монтуються в залах контор, в кабінах операторів, кабінетах керівників) і, при необхідності, вживає заходів – доповідає про порушення, викликає поліцію.

Всім співробітникам букмекерських контор робити ставки на будь-які події категорично заборонено. Умова прописується в трудовому договорі. За порушення обов’язкової вимоги – штраф, звільнення.

Букмекери в Україні

Ніяких передумов до того, що букмекерство в нашій країні припинило своє існування, немає.

Навпаки, індустрія беттінга, після більш ніж 10-річної «паузи» (мораторій діяв з 2009 року), почала регулюватися на законодавчому рівні. Тому перспективи у персоналу букмекерських організацій є.

Хто може стати співробітником БК?

У «букмекерках» працюють представники різних спеціальностей. Відповідно, вимоги до кандидатів керівниками «букмекерок» висуваються найрізноманітніші.

Прогнозисти повинні:

 • Відмінно вважати і ще краще аналізувати величезну кількість інформації. Особливо, якщо вони зацікавлені в більш прибутковою «live» посади. Без відмінних математичних здібностей, аналітичного складу розуму і розвиненого логічного мислення їм не обійтися;
 • Володіти терплячістю і старанністю, здатністю концентруватися на важливих речах необхідно тривалий термін. Численні обчислення будуть віднімати весь робочий час – день за днем;
 • Мати гарну пам’ять в поєднанні зі уважністю. Будь-яку дрібницю потрібно не тільки знайти, а й, визначаючи коефіцієнти і ймовірності, не забути взяти до уваги;
 • Чудово розбиратися в своєму виді спорту чи «не спорту». При цьому обов’язково неупереджене ставлення до обраної дисципліни. Виділення власних фаворитів (команд і спортсменів) призведе до мінуса.

Важливо: деякі початківці і не великі букмекерські контори не беруть в штат прогнозистів. Вони просто копіюють лінії найвпливовіших представників індустрії. Але перевіркою розписів, коефіцієнтів і маржею обов’язково займається спеціально навчений персонал.

Вимоги до касирів-операторам:

 • Посидючість. Середня тривалість зміни – 12 годин. У деяких БК встановлюється графік «доба на двоє». Працювати необхідно з 8-9 ранку одного дня до 8-9 ранку наступного;
 • Стресостійкість, комунікабельність. Співробітникам потрібно постійно спілкуватися з людьми, які не тільки виграють. Але і програють свої гроші. Важливо вміння не реагувати на грубе ставлення, іноді провокації з боку Беттери, здатність тримати власні емоції під контролем. «Перепалки» з гостями, навіть якщо вони не мають рації, строго заборонені;
 • Уважність. Помилятися, приймаючи прогнози клієнтів і заносячи їх в купони, не можна – ні на початку, ні в кінці зміни. За помилково сформовану картку в live співробітник платить сам (виграш по ній він не отримує, навіть якщо результат перемагає). Купони прематча анулюються адміністратором;
 • Знання офісної техніки, програм ПК. Навіть якщо у компанії є мережа підрозділів, айтішник зазвичай тільки один. Оператор-касир повинен знати, як діяти при «зависанні» програми прийому ставок, як налаштовувати роутери, ТВ монітори, принтери і комп’ютери в залі.

Перевага керівники букмекерських контор віддають молодим дівчатам без сім’ї, т.к .:

 • Імовірність виникнення конфліктних ситуацій з клієнтами нижче;
 • Працювати потрібно буде не тільки у вихідні, а й у святкові дні;
 • Менше небезпека того, що співробітник сам захопиться ставками і буде давати прогнози, беручи гроші з каси.

Вітається технічне, економічне або будь-яким чином пов’язане з фінансами освіту.

Найматися касиром-оператором, маючи основну роботу, не можна. Більш того, в трудовому договорі може бути зазначений пункт, що забороняє підробіток. Співробітник БК не може бути втомленим, нездатним сконцентруватися на тому, що говорять гості контори. В іншому випадку замість ставки, наприклад, на П1 і 1000 гривень, можна сформувати купон, припустимо, на П2 і 10000 гривень.

Адміністратори «букмекерок», найчастіше, підвищені на посаді операціоністи, які пропрацювали в тій же компанії не менше кількох років. Вони знайомі і з іншими співробітниками, і з відвідувачами, тому легше залагоджують всі конфлікти.

трудові обов’язки

Посада, з якої можна почати свій професійний шлях в індустрії беттінга – касир-операціоніст. Основні робочі функції:

 • Спілкування з Беттери: роз’яснення умов парі, результатів, подій, формул розрахунку виграшів;
 • Прийом ставок і грошових коштів: занесення інформації в комп’ютер, формування і видача картки з прогнозом і сумою, фінансові операції;
 • Виплата виграшів по перемогли купонами. Погашення картки та внесення даних про це в ПК;
 • «Повсякденні» обов’язки: настройка ТВ моніторів, комп’ютерів в залі, включення телетрансляцій подій, роздруківка ліній і т.д.

Аналітики БК зайняті зовсім іншими речами. вони:

 • Оцінюють інформацію, прогнозують ймовірності на наступ тих чи інших подій-результатів;
 • Підбирають адекватні коефіцієнти і закладають в них конкурентну маржу. З огляду на, в тому числі, котирування інших букмекерських організацій.

Посадові обов’язки адміністраторів:

 • Контроль над усіма співробітниками – від операторів до охоронців в залі;
 • Організація комфортних умов перебування для гостей БК (аж до таких дрібниць, як замовлення води для кулера);
 • Прийом і розгляд скарг. Як від клієнтів – на персонал, так і на працівників – на що порушують правила поведінки відвідувачів;
 • Складання робочого графіка, виписка премій і штрафів;
 • Проведення загальних зборів з колективом, доповіді керівництву про успіхи в роботі.

Отримати посаду адміністратора «з нуля», не знаючи тонкощів букмекерської сфери, практично неможливо.

Беттінговие організації не допускають до роботи касирів кандидатів без їх попереднього навчання. Навіть за умови, що у претендентів є багаторічний досвід прийому ставок в інших БК. Навчання може зайняти як кілька днів, так і місяць – залежно від здібностей новачків. Уроки проводяться в «реальних умовах» – кандидат оформляє картки під наглядом діючого касира-операціоніста.

Кар’єрні сходи: особливості

Щоб просунутися по кар’єрних сходах, необхідно ставитися до роботи відповідально. Зростання може бути вкрай стрімким.

Заробітня плата

Середня зарплата касирів БК становить 12-15 тис. Гривень. Вона не залежить від того, скільки вони візьмуть ставок або скільки оформлених ними карток програє. Зменшити її можуть штрафи, наприклад, за сон під час нічної зміни. Підвищити – чайові виграли клієнтів.

Заробітна плата аналітиків і адміністраторів – на порядок більше, ніж у операціоністів. Вона визначається в індивідуальному порядку за результатами особистої бесіди і зацікавленості керівництва в кандидата.

побудова кар’єри

Навчитися спеціальності букмекер або спортивний прогнозист в коледжах і ВУЗах України не можна.

Слід почати «з нуля» і молодшої посади – операціоніст. Через рік і навіть менше можна стати помічником адміністратора – тим співробітником, який у відсутності «головного» спостерігає за роботою інших касирів, після чого доповідає про порушення.

Претендувати на посаду адміністратора (і зарплату приблизно в два рази вище) можна вже через кілька років.

перспективи професії

Незважаючи на те, що беттинг все більше «занурюється» в інтернет, попит на співробітників у букмекерів є. При наявності досвіду, фінансів і інтересу до індустрії ставок на спорт, можна спробувати відкрити власну контору – в онлайні або офлайні.

Огляди  кращих  Букмекерів контори Онлайн :

Догори